e-commerce

Skuteczne stosowanie SEO w e-commerce

Ruch jest jednym z czynników decydujących o ostatecznym sukcesie witryny e-commerce. Dzięki temu, że przyciąga potencjalnych klientów do firm, pomaga utrzymać wysoką pozycję wśród konkurentów w Google SERP.

Widoczność jest kluczowym czynnikiem, który zapewnia, że ​​strona internetowa pozostaje wyświetlana w SERP i wciąż przyciąga użytkowników do swoich produktów i usług. Utrzymując rankingi SERP, witryna e-commerce może generować zyskowne zwroty i przenosić firmę do punktu, gdzie może się rozwijać i przekształcić w niezawodną maszynę do sprzedaży.

Ale w jaki sposób firma osiąga ten etap i jakie czynniki stymulują ten proces? Odpowiedzią jest SEO.

SEO (Search Engine Optimization) poprawia widoczność strony, zaangażowanie, utrzymanie i rankingi w celu poprawy wyników wyszukiwania i przyciągnięcia odpowiednich użytkowników do produktów i usług.

W tym artykule ujawnimy 10 zasad, które dominują w SEO. Strategicznie stosując te techniki, Twoja strona internetowa może zyskać przewagę, której potrzebuje, aby wyprzedzić konkurencyjną krzywą i zapewnić sobie zdrowy dochód.

1. Wygeneruj oryginalną treść

Wśród głównych czynników, które pomagają algorytmom wyszukiwarek ocenić witryny internetowe, jest oryginalna treść. Ponieważ witryny e-commerce zawierają produkty i usługi, które są również sprzedawane przez konkurentów, często publikują treści ogólne.

Zamiast wyświetlać opisy zasobów i tagi dla produktów i usług, należy generować oryginalne treści, które mogą być wykrywane i oceniane przez wyszukiwarki. Pisz treści, które są pomocne i odróżniają produkty i usługi.

Te same zasady obowiązują w przypadku korzystania z predefiniowanych szablonów i baz danych, co może prowadzić do obniżenia ocen SERP, ponieważ treść jest wykrywana na stronach konkurencji. Zmodyfikuj treść, aby była unikalna, ze słowami kluczowymi powiązanymi z tematem.

2. Zoptymalizuj opisy meta

O ile opisy meta nie są czynnikiem decydującym o pozycjonowaniu w wyszukiwarkach, można je zoptymalizować w celu zwiększenia współczynnika klikalności (CTR), a następnie zwiększenia ruchu. Oto kilka sposobów optymalizacji opisów meta dla uzyskania maksymalnego efektu:

• Samowyjaśniający: opisy meta pomagają użytkownikom zdecydować, czy strona internetowa będzie zawierała poszukiwane produkty, a zatem powinna być napisana z punktu widzenia użytkownika, aby zwiększyć CTR.

• Zwięzłe: używaj krótkich i znaczących opisów, aby wykorzystać preferencje czytelnika – przeciętnego użytkownika. 

• Przekonujące w przyrodzie: Meta-opisy powinny skłonić klienta do działania poprzez wezwanie do działania (CTR) i nakłonić go do zakupu produktów i usług oferowanych przez Twój sklep, takich jak „Bezpłatna dostawa za zamówienia powyżej 100 zł.” lub „Zdobądź teraz ofertę „.

3. Włącz recenzje produktów

Jednym z głównych powodów porzucania witryny e-commerce jest brak zaufania. Nawet jeśli klient ostatecznie wybierze swój wybór, nie ma żadnego materiału referencyjnego, który potwierdzi wybraną jakość.

Dodanie opinii klientów dostarcza potencjalnym klientom informacje potrzebne im do sfinalizowania zakupu. Opinie są uznawane przez klientów za wiarygodne treści, ponieważ są dostarczane przez użytkowników, którzy wcześniej zakupili swój wybór przedmiotów i przesłali uczciwe odpowiedzi wbrew woli promocyjnej. Opinie klientów służą również jako swobodnie przesłane, oryginalne treści na Twojej stronie, co zwiększa oceny SERP i zwiększa wygodę użytkowników.

4. Linkowanie (jakość ponad ilość)

Przeważające błędne przekonanie na temat budowania linków jest takie, że jeśli marketer e-commerce ma zróżnicowaną sieć łączy, automatycznie przekierowuje maksymalny ruch do swojej witryny.

Wbrew temu przekonaniu, odnoszący sukcesy wpływowi i doświadczeni specjaliści e-commerce wiedzą, że umieszczanie wszędzie linków przychodzących i wychodzących może zmniejszyć wiarygodność i ruch w witrynie.

Umieszczanie linków na witrynach niskiej jakości może ostatecznie obniżyć ranking w SERP, ponieważ wyszukiwarki również penalizują witryny promujące ich linki w witrynach umieszczonych na czarnej liście.

5. Zaimplementuj przekierowania 301

Implementuj przekierowania 301, aby rozwijać korzyści płynące z linków przychodzących na stronach serwisu, które już nie istnieją. Zapewnienie przekierowania 301 umożliwia wysyłanie użytkowników do innej strony witryny, która jest odpowiednia dla ich zapytania.

6. Dodawanie słów kluczowych do tekstu zakotwiczenia

Zoptymalizuj swoje treści, integrując słowa kluczowe w tekstach kotwiczących linków wewnętrznych, aby zwiększyć widoczność i zapewnić użytkownikom opisowy, klikalny link. Zwiększa to również wygodę użytkowników dzięki czytelności, ponieważ linki zapewniają jedyne informacje potrzebne do ułatwienia klientom znajdowania stron, przyczyniając się do znacznie wyższego CTR.

7. Zakończ zależność od Pay Per Click (PPC)

PPC jest w istocie najszybszym środkiem dostępnym do reklamowania Twojej obecności w Internecie w Google i innych witrynach stron trzecich. Działa poprzez umieszczanie reklam tekstowych i wizualnych na najwyższych szczeblach, dzięki czemu zyskuje najlepszą uwagę na stronach SERP i stronach internetowych.

Mimo że jest to przystępna i szybka metoda na doprowadzenie potencjalnych klientów do Twojej witryny, strategie PPC również mogą się źle wpływać. Nieprofesjonalnie zoptymalizowany tekst reklamy i źle zaprojektowane strony docelowe mogą unieważnić kampanie i szkodzić integralności witryny. Co więcej, klienci mają tendencję do ograniczania wiarygodności reklam umieszczanych na innych stronach internetowych i naturalnie niechętnie je klikają.

Statystyki Google ujawniły, że poleganie na PPC może mieć negatywne konsekwencje, ponieważ 89 procent kliknięć zostało utraconych średnio po zakończeniu korzystania z AdWords. Zamiast tego opracuj strategie, które wykorzystują ekologiczne techniki SEO, aby Twoja widoczność na stronie nie spadła nawet przy użyciu PPC.

8. Wykorzystaj zdjęcia produktów do SEO

Algorytmy wyszukiwarek umożliwiają wyszukiwanie obrazów, dzięki czemu użytkownicy mogą znaleźć swoje wymagane produkty i usługi. Podczas gdy wiele sklepów e-commerce zaniedbuje potencjał oferowany przez optymalizację obrazów w swoich sklepach, modyfikowanie tagów alt poprzez integrację odpowiednich słów kluczowych jest sprawdzoną strategią, która może znacznie zwiększyć możliwości indeksowania zawartości witryny.

9. Określanie priorytetów w Sitemap.xml

Wyszukiwarki polegają na sitemap.xml w celu zaindeksowania witryny. Można to zmienić, aby nadać priorytet określonym obszarom sklepu internetowego i opracować zamówienie, za pomocą którego strony będą identyfikowane przez Google. Stronom wysoce zoptymalizowanym można nadać wyższy priorytet poprzez sitemap.xml, aby upewnić się, że przyczyniają się one do wyższych rankingów w SERP.

10. Modyfikowanie pliku Robots.txt

Roboty indeksujące wyszukiwarki mogą być kierowane w celu zaindeksowania tylko określonych stron witryny przez zmodyfikowanie pliku Robots.txt. To oszczędza przepustowość strony i usprawnia operacje, które musi wykonać wyszukiwarka, aby ustalić rankingi.

Możesz również wykluczyć określone obszary swojej witryny internetowej na okresy tymczasowe, co pozwoli Ci przesłać fragmenty witryny do wyszukiwarek, jednocześnie opracowując strategię SEO dla innych sekcji.

Skuteczne stosowanie SEO

Wdrażanie zorientowanych na wyniki technik SEO pozostaje kamieniem węgielnym każdego udanego biznesu online. Praktyki te nie tylko zapewnią, że portal uzyska odpowiednią reklamę w wyszukiwarkach, ale także wprowadzą witrynę w konkurencyjne środowisko biznesowe, w którym można ustawić trendy.

Proste kroki mogą przynieść znaczące przyspieszenia i konsekwentne ich uprawianie może w dłuższej perspektywie kultywować o wiele większą wydajność. Z czasem Twój sklep przekształci użytkowników w szczęśliwych, zadowolonych i lojalnych klientów.